Oliver Reck
Avslutad karriär
Tyskland
GKMålvakt
Karriär 1983-2003 · kändhet #1 262
- 61Ålder
- -Värde
- 515Matcher
- 21År
- #1 262Kändhet
- 6Troféer
Placering bland målvakter
Karriärväg
Karriärmatcher jämfört med de mest kända målvakter
Manuel Neuer
856 matcher · 15 troféer
Thibaut Courtois
740 matcher · 15 troféer
Oliver Reck
515 matcher · 6 troféer
Gianluigi Donnarumma
507 matcher · 12 troféer
Alisson
502 matcher · 10 troféer
Ederson
500 matcher · 13 troféer
Klubbar
Ligor
Troféer
EM
Tränare
Berti Vogts
Felix Magath- Fritz Fuchs
Jupp Heynckes- Kurt Otto
- Lothar Buchmann
- Otto Faist
Otto Rehhagel
Ralf Rangnick
Wolfgang Sidka
Tre-i-rad-frågor de besvarar

Fotbollsspelare som har spelat för både Offenbacher och W. Bremen
Fotbollsspelare som har spelat för både Offenbacher och Schalke
Fotbollsspelare från Tyskland som har spelat för Offenbacher
GKMålvakter som har spelat för Offenbacher
Fotbollsspelare som har spelat för både W. Bremen och Schalke
Fotbollsspelare från Tyskland som har spelat för W. Bremen
GKMålvakter som har spelat för W. Bremen
Fotbollsspelare från Tyskland som har spelat för Schalke
GKMålvakter som har spelat för Schalke
Har spelat i samma klubbar
Rudi Völler
Centralanfallare
Marco Reich
Vänstermittfältare
Philipp Hosiner
Centralanfallare- Dennis Schulte
Vänsterback
Serge Gnabry
Släpande anfallare
De Bruyne
Offensiv mittfältare
Mesut Özil
Offensiv mittfältare
Naby Keita
Mittfältare
Leroy Sane
Högerytter
Leon Goretzka
Mittfältare
Manuel Neuer
Målvakt
Rafinha
Högerback
Vanliga frågor
Vilka klubbar har Oliver Reck spelat för?
Under karriären har Oliver Reck spelat för Offenbacher, W. Bremen och Schalke.
Hur många mål har Oliver Reck gjort?
I de officiella matcherna i vår databas har Oliver Reck gjort 3 mål och 1 assist på 515 matcher.
Vilka troféer har Oliver Reck vunnit?
Oliver Reck har vunnit EM.
