Bruno Fuchs
Palmeiras
Brasilien
DFMittback, Mittfältare
Karriär 2019-2026 · kändhet #1 776
Bruno Fuchs (Brasilien, Mittback) har spelat för Internacional, CSKA, Atl. Mineiro och Palmeiras. I de officiella matcherna i vår databas har Bruno Fuchs gjort 2 mål och 2 assist på 103 matcher.
- 27Ålder
- 4,0 mn €Värde
- 103Matcher
- 2Mål
- 2Assist
- 5Troféer
Placering bland försvarare
Karriärväg





201920202021202220232024202520262027
- 2019-20
Internacional - 2020-22
CSKA - 2023-24
Atl. Mineiro - 2024-25
Palmeiraspå lån - 2026
Palmeiras
Karriärmatcher jämfört med de mest kända försvarare
Marquinhos
601 matcher · 14 troféer
V. van Dijk
601 matcher · 10 troféer
Raphael Varane
524 matcher · 12 troféer
Ruben Dias
442 matcher · 12 troféer
Achraf Hakimi
389 matcher · 11 troféer
Bruno Fuchs
103 matcher · 5 troféer
Klubbar
Ligor
Troféer
Tränare
Abel Braga
Abel Ferreira
Aleksey Berezutskiy
Cuca
Diego Aguirre
Eduardo Coudet
Gabriel Milito
Jorge Sampaoli- Jose Ricardo Mannarino
Luiz Felipe Scolari
Miguel Angel Ramirez
Odair Hellmann- Viktor Mihaylovich Goncharenko
Tre-i-rad-frågor de besvarar

Fotbollsspelare som har spelat för både Internacional och CSKA
Fotbollsspelare som har spelat för både Internacional och Atl. Mineiro
Fotbollsspelare som har spelat för både Internacional och Palmeiras
Fotbollsspelare från Brasilien som har spelat för Internacional
DFFörsvarare som har spelat för Internacional
Fotbollsspelare som har spelat för både CSKA och Atl. Mineiro
Fotbollsspelare som har spelat för både CSKA och Palmeiras
Fotbollsspelare från Brasilien som har spelat för CSKA
DFFörsvarare som har spelat för CSKA
Har spelat i samma klubbar
Alisson
Målvakt
Dida
Målvakt
Fred
Mittfältare
Otavio
Offensiv mittfältare
Jorge Carrascal
Offensiv mittfältare
Miralem Pjanic
Mittfältare
Jo
Centralanfallare
Ivica Olic
Centralanfallare
Hulk
Centralanfallare
Guilherme Arana
Vänsterback
Rony
Centralanfallare
Gustavo Scarpa
Offensiv mittfältare
Vanliga frågor
Vilka klubbar har Bruno Fuchs spelat för?
Under karriären har Bruno Fuchs spelat för Internacional, CSKA, Atl. Mineiro och Palmeiras.
Vilken klubb spelar Bruno Fuchs för nu?
Enligt våra uppgifter ingår Bruno Fuchs just nu i truppen hos Palmeiras.
Hur många mål har Bruno Fuchs gjort?
I de officiella matcherna i vår databas har Bruno Fuchs gjort 2 mål och 2 assist på 103 matcher.
Vilka troféer har Bruno Fuchs vunnit?
Bruno Fuchs har vunnit OS.


