Ali Alipour
Persepolis
Iran
FWCentralanfallare
Karriär 2018-2025 · kändhet #11 998
Ali Alipour (Iran, Centralanfallare) har spelat för Persepolis, Maritimo och Gil Vicente. I de officiella matcherna i vår databas har Ali Alipour gjort 14 mål och 4 assist på 97 matcher.
- 30Ålder
- 1,7 mn €Värde
- 97Matcher
- 14Mål
- 4Assist
- 3Troféer
Placering bland anfallare
Karriärväg
Karriärmål jämfört med de mest kända anfallare
Lionel Messi
815 mål · 1 024 matcher
Mbappe
380 mål · 513 matcher
Erling Haaland
333 mål · 372 matcher
Vinicius Junior
134 mål · 415 matcher
Ousmane Dembele
119 mål · 423 matcher
Ali Alipour
14 mål · 97 matcher
Klubbar
Ligor
Tränare
Amir Ghalenoei
Bruno Pinheiro
Carlos Queiroz
Ivo Vieira
Joao Henriques
Jose Gomes
Julio Velazquez
Ricardo Soares
Toze Marreco
Vasco Seabra
Vitor Campelos
Tre-i-rad-frågor de besvarar

Fotbollsspelare som har spelat för både Persepolis och Maritimo
Fotbollsspelare som har spelat för både Persepolis och Gil Vicente
Fotbollsspelare från Iran som har spelat för Persepolis
FWAnfallare som har spelat för Persepolis
Fotbollsspelare som har spelat för både Maritimo och Gil Vicente
Fotbollsspelare från Iran som har spelat för Maritimo
FWAnfallare som har spelat för Maritimo
Fotbollsspelare från Iran som har spelat för Gil Vicente
FWAnfallare som har spelat för Gil Vicente
Har spelat i samma klubbar
Serge Aurier
Högerback
Ayoub El Amloud
Högerback
Mehdi Torabi
Vänsterytter
Daniel Gera
Högerback
Danilo Pereira
Mittback
Daizen Maeda
Vänsterytter
Jose Sa
Målvakt
Pepe
Mittback
Samuel Lino
Vänsterytter
Paulinho
Centralanfallare
Ricardo Esgaio
Högerback
Ze Luis
Centralanfallare
Vanliga frågor
Vilka klubbar har Ali Alipour spelat för?
Under karriären har Ali Alipour spelat för Persepolis, Maritimo och Gil Vicente.
Vilken klubb spelar Ali Alipour för nu?
Enligt våra uppgifter ingår Ali Alipour just nu i truppen hos Persepolis.
Hur många mål har Ali Alipour gjort?
I de officiella matcherna i vår databas har Ali Alipour gjort 14 mål och 4 assist på 97 matcher.
