Santiago Simon
Toluca
Argentina
DFFundaș dreapta, Mijlocaș
Carieră 2019-2026 · notorietate #2.669
Santiago Simon (Argentina, Fundaș dreapta) a jucat la River Plate și Toluca. În meciurile oficiale din baza noastră de date, Santiago Simon a marcat 0 goluri și a oferit 5 pase decisive în 60 meciuri.
- 24Vârstă
- 4,0 mil. EURValoare
- 60Meciuri
- 0Goluri
- 5Pase decisive
- 9Trofee
Locul printre fundași
Parcurs
Meciuri în carieră față de cei mai cunoscuți fundași
Marquinhos
601 meciuri · 14 trofee
V. van Dijk
601 meciuri · 10 trofee
Raphael Varane
524 meciuri · 12 trofee
Ruben Dias
442 meciuri · 12 trofee
Achraf Hakimi
389 meciuri · 11 trofee
Santiago Simon
60 meciuri · 9 trofee
Cluburi
Ligi
Antrenori
Întrebări X și 0 la care este răspuns

Jucători care au jucat atât la River Plate, cât și la Toluca
Jucători din Argentina care au jucat la River Plate
DFFundași care au jucat la River Plate
Jucători din Argentina care au jucat la Toluca
DFFundași care au jucat la Toluca
Au jucat la aceleași cluburi
Julian Alvarez
Atacant central
Enzo Fernandez
Mijlocaș
Javier Mascherano
Mijlocaș defensiv
Nicolas Tagliafico
Fundaș stânga
Hector Herrera
Mijlocaș
Paulinho
Atacant central
Jesus Gallardo
Fundaș stânga
Luan Garcia
Fundaș central
Întrebări frecvente
La ce cluburi a jucat Santiago Simon?
De-a lungul carierei, Santiago Simon a jucat la River Plate și Toluca.
La ce club joacă acum Santiago Simon?
Potrivit evidențelor noastre, Santiago Simon face parte în prezent din lotul Toluca.
Câte goluri a marcat Santiago Simon?
În meciurile oficiale din baza noastră de date, Santiago Simon a marcat 0 goluri și a oferit 5 pase decisive în 60 meciuri.




