Koki Machida
Hoffenheim
Japonia
DFFundaș central
Carieră 2017-2026 · notorietate #652
- 29Vârstă
- 6,0 mil. EURValoare
- 173Meciuri
- 9Goluri
- 5Pase decisive
- 7Trofee
Locul printre fundași
Parcurs




20172018201920202021202220232024202520262027
- 2017-21
Kashima - 2021-22
Union SGîmprumutat · Kashima - 2023-24
Union SG - 2025-26
Hoffenheim
Meciuri în carieră față de cei mai cunoscuți fundași
Marquinhos
601 meciuri · 14 trofee
V. van Dijk
601 meciuri · 10 trofee
Raphael Varane
524 meciuri · 12 trofee
Ruben Dias
442 meciuri · 12 trofee
Achraf Hakimi
389 meciuri · 11 trofee
Koki Machida
173 meciuri · 7 trofee
Cluburi
Ligi
Antrenori
Alexander Blessin
Antonio Carlos Zago
Christian Ilzer
Daiki Iwamasa
David Hubert
Felice Mazzu
Go Oiwa
Hajime Moriyasu
Karel Geraerts
Masatada Ishii
Sebastien Pocognoli
Întrebări X și 0 la care este răspuns

Jucători care au jucat atât la Kashima, cât și la Union SG
Jucători care au jucat atât la Kashima, cât și la Hoffenheim
Jucători din Japonia care au jucat la Kashima
DFFundași care au jucat la Kashima
Jucători care au jucat atât la Union SG, cât și la Hoffenheim
Jucători din Japonia care au jucat la Union SG
DFFundași care au jucat la Union SG
Jucători din Japonia care au jucat la Hoffenheim
DFFundași care au jucat la Hoffenheim
Au jucat la aceleași cluburi
Yuya Osako
Atacant central
Naomichi Ueda
Fundaș central
Hitoshi Sogahata
Portar
Daigo Nishi
Fundaș dreapta
Darius Olaru
Mijlocaș ofensiv
Anthony Moris
Portar
Kevin Rodriguez
Atacant central
Victor Boniface
Atacant central
Serge Gnabry
Vârf retras
David Alaba
Fundaș central
Roberto Firmino
Atacant central
Niklas Süle
Fundaș central
Întrebări frecvente
La ce cluburi a jucat Koki Machida?
De-a lungul carierei, Koki Machida a jucat la Kashima, Union SG și Hoffenheim.
La ce club joacă acum Koki Machida?
Potrivit evidențelor noastre, Koki Machida face parte în prezent din lotul Hoffenheim.
Câte goluri a marcat Koki Machida?
În meciurile oficiale din baza noastră de date, Koki Machida a marcat 9 goluri și a oferit 5 pase decisive în 173 meciuri.


