Kenny Dalglish
Liverpool
Scoția
FWVârf retras, Mijlocaș
Carieră 1970-1989 · notorietate #406
- 75Vârstă
- -Valoare
- 510Meciuri
- 163Goluri
- 141Pase decisive
- 8Trofee
Locul printre atacanți
Parcurs
Goluri în carieră față de cei mai cunoscuți atacanți
Lionel Messi
815 goluri · 1.024 meciuri
Mbappe
380 goluri · 513 meciuri
Erling Haaland
333 goluri · 372 meciuri
Kenny Dalglish
163 goluri · 510 meciuri
Vinicius Junior
134 goluri · 415 meciuri
Ousmane Dembele
119 goluri · 423 meciuri
Cluburi
Ligi
Trofee
Antrenori
Întrebări X și 0 la care este răspuns

Jucători care au jucat atât la Celtic, cât și la Liverpool
Jucători din Scoția care au jucat la Celtic
FWAtacanți care au jucat la Celtic
Jucători din Scoția care au jucat la Liverpool
FWAtacanți care au jucat la Liverpool
Au jucat la aceleași cluburi
V. van Dijk
Fundaș central
Kieran Tierney
Fundaș stânga
Mohamed Elyounoussi
Vârf retras
Callum McGregor
Mijlocaș defensiv
Mohamed Salah
Extremă dreapta
Alisson
Portar
Luis Diaz
Extremă stânga
Trent Alexander-Arnold
Fundaș dreapta
Întrebări frecvente
La ce cluburi a jucat Kenny Dalglish?
De-a lungul carierei, Kenny Dalglish a jucat la Celtic și Liverpool.
La ce club joacă acum Kenny Dalglish?
Potrivit evidențelor noastre, Kenny Dalglish face parte în prezent din lotul Liverpool.
Câte goluri a marcat Kenny Dalglish?
În meciurile oficiale din baza noastră de date, Kenny Dalglish a marcat 163 goluri și a oferit 141 pase decisive în 510 meciuri.
Ce trofee a câștigat Kenny Dalglish?
Kenny Dalglish a câștigat: Liga Campionilor.



