Horst Köppel
Retras
Germania
FWAtacant central, Mijlocaș
Carieră 1966-1978 · notorietate #6.349
- 78Vârstă
- -Valoare
- 326Meciuri
- 89Goluri
- 25Pase decisive
- 3Trofee
Locul printre atacanți
Parcurs

197019751980198519901995200020052010201520202025
- 1966-67
Stuttgart - 1968-70
M'gladbach - 1971-72
Stuttgart - 1973-76
M'gladbach - 1978
M'gladbach - 2026
M'gladbach
Goluri în carieră față de cei mai cunoscuți atacanți
Lionel Messi
815 goluri · 1.024 meciuri
Mbappe
380 goluri · 513 meciuri
Erling Haaland
333 goluri · 372 meciuri
Vinicius Junior
134 goluri · 415 meciuri
Ousmane Dembele
119 goluri · 423 meciuri
Horst Köppel
89 goluri · 326 meciuri
Cluburi
Ligi
Trofee
Euro
Europa League
Antrenori
- Albert Sing
- Helmut Schön
- Hennes Weisweiler
- Hermann Eppenhoff
Jupp Heynckes- Karl Bögelein
- Rudi Gutendorf
Udo Lattek
Întrebări X și 0 la care este răspuns

Jucători care au jucat atât la Stuttgart, cât și la M'gladbach
Jucători din Germania care au jucat la Stuttgart
FWAtacanți care au jucat la Stuttgart
Jucători din Germania care au jucat la M'gladbach
FWAtacanți care au jucat la M'gladbach
Au jucat la aceleași cluburi
Benjamin Pavard
Fundaș central
Antonio Rudiger
Fundaș central
Philipp Lahm
Fundaș dreapta
Timo Werner
Atacant central
Andreas Christensen
Fundaș central
Granit Xhaka
Mijlocaș defensiv
ter Stegen
Portar
Matthias Ginter
Fundaș central
Întrebări frecvente
La ce cluburi a jucat Horst Köppel?
De-a lungul carierei, Horst Köppel a jucat la Stuttgart și M'gladbach.
Câte goluri a marcat Horst Köppel?
În meciurile oficiale din baza noastră de date, Horst Köppel a marcat 89 goluri și a oferit 25 pase decisive în 326 meciuri.
Ce trofee a câștigat Horst Köppel?
Horst Köppel a câștigat: Euro și Europa League.
