Simone Perrotta
Roma
Italia
MFHyökkäävä keskikenttäpelaaja
Ura 1995-2012 · tunnettuus #12 620
- 49Ikä
- 300 t. €Arvo
- 569Ottelut
- 51Maalit
- 31Syötöt
- 5Palkinnot
Sijoitus ryhmässä keskikenttäpelaajat
Urapolku





1995200020052010201520202025
Urasyötöt verrattuna: tunnetuimmat keskikenttäpelaajat
Joshua Kimmich
137 syöttöä · 551 ottelua
Bernardo Silva
102 syöttöä · 636 ottelua
Fabian
65 syöttöä · 448 ottelua
Federico Valverde
45 syöttöä · 438 ottelua
Rodri
32 syöttöä · 440 ottelua
Simone Perrotta
31 syöttöä · 569 ottelua
Seurat
Sarjat
Palkinnot
MM-kisat
Valmentajat
- Arcangelo Sciannimanico
Aurelio Andreazzoli
Bruno Conti
Carlo Ancelotti
Claudio Ranieri- Elio Gustinetti
Eugenio Fascetti- Ezio Sella
Fabio Capello
Giovanni Trapattoni
Luciano Spalletti
Luigi Delneri
Luis Enrique
Marcello Lippi- Marco Tardelli
Mario Beretta
Rudi Garcia- Vincenzo Guerini
Vincenzo Montella
Zdenek Zeman
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Reggina ja Juventus
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Reggina ja Bari
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Reggina ja Chievo
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Reggina ja Roma
Jalkapalloilijat maasta Italia jotka ovat pelanneet seurassa Reggina
MFKeskikenttäpelaajat jotka ovat pelanneet seurassa Reggina
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Juventus ja Bari
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Juventus ja Chievo
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Juventus ja Roma
Pelanneet samoissa seuroissa
Andrea Pirlo
Puolustava keskikenttäpelaaja
Giovanni Di Lorenzo
Oikea laitapuolustaja
Francesco Acerbi
Keskuspuolustaja
David Strelec
Keskushyökkääjä
Cristiano Ronaldo
Keskushyökkääjä
Adrien Rabiot
Keskikenttäpelaaja
Kingsley Coman
Vasen laitahyökkääjä
Joao Cancelo
Oikea laitapuolustaja
Leonardo Bonucci
Keskuspuolustaja
Stefan Ristovski
Oikea laitapuolustaja
Zvonimir Boban
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Robert Jarni
Vasen laitapuolustaja
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Simone Perrotta on pelannut?
Urallaan Simone Perrotta on pelannut seuroissa Reggina, Juventus, Bari, Chievo ja Roma.
Missä seurassa Simone Perrotta pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Simone Perrotta kuuluu tällä hetkellä seuran Roma kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Simone Perrotta on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Simone Perrotta on tehnyt 51 maalia ja 31 maalisyöttöä 569 ottelussa.
Mitä palkintoja Simone Perrotta on voittanut?
Simone Perrotta on voittanut seuraavat: MM-kisat.

