Roland Mitoraj
Lopettanut
Ranska
DFLibero
Ura 1960-1973 · tunnettuus #5 233
Roland Mitoraj (Ranska, Libero) on pelannut seuroissa St Etienne, PSG ja Bordeaux. Tietokantamme virallisissa otteluissa Roland Mitoraj on tehnyt 10 maalia 290 ottelussa.
- 86Ikä
- -Arvo
- 290Ottelut
- 10Maalit
- 0Syötöt
- 4Palkinnot
Sijoitus ryhmässä puolustajat
Urapolku

19601965197019751980198519901995200020052010201520202025
- 1958-69
St Etienne - 1970-71
PSG - 1972-73
Bordeaux - 2026
Bordeaux
Uraottelut verrattuna: tunnetuimmat puolustajat
Marquinhos
601 ottelua · 14 palkintoa
V. van Dijk
601 ottelua · 10 palkintoa
Raphael Varane
524 ottelua · 12 palkintoa
Ruben Dias
442 ottelua · 12 palkintoa
Achraf Hakimi
389 ottelua · 11 palkintoa- Roland Mitoraj 290 ottelua · 4 palkintoa
Seurat
Sarjat
Valmentajat
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa St Etienne ja PSG
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa St Etienne ja Bordeaux
Jalkapalloilijat maasta Ranska jotka ovat pelanneet seurassa St Etienne
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa St Etienne
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa PSG ja Bordeaux
Jalkapalloilijat maasta Ranska jotka ovat pelanneet seurassa PSG
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa PSG
Jalkapalloilijat maasta Ranska jotka ovat pelanneet seurassa Bordeaux
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Bordeaux
Pelanneet samoissa seuroissa
Blaise Matuidi
Keskikenttäpelaaja
Bafetimbi Gomis
Keskushyökkääjä
Michel Platini
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Kurt Zouma
Keskuspuolustaja
Mbappe
Keskushyökkääjä
Marquinhos
Keskuspuolustaja
Ousmane Dembele
Keskushyökkääjä
Lionel Messi
Oikea laitahyökkääjä
Aurelien Tchouameni
Puolustava keskikenttäpelaaja
Malcom
Oikea laitahyökkääjä
Zinédine Zidane
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Bixente Lizarazu
Vasen laitapuolustaja
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Roland Mitoraj on pelannut?
Urallaan Roland Mitoraj on pelannut seuroissa St Etienne, PSG ja Bordeaux.
Kuinka monta maalia Roland Mitoraj on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Roland Mitoraj on tehnyt 10 maalia 290 ottelussa.

