Olivier Boscagli
Brighton
Ranska
DFKeskuspuolustaja, Keskikenttäpelaaja
Ura 2014-2026 · tunnettuus #2 956
Olivier Boscagli (Ranska, Keskuspuolustaja) on pelannut seuroissa Nice, Nimes, PSV ja Brighton. Tietokantamme virallisissa otteluissa Olivier Boscagli on tehnyt 12 maalia ja 17 maalisyöttöä 256 ottelussa.
- 28Ikä
- 20 milj. €Arvo
- 256Ottelut
- 12Maalit
- 17Syötöt
- 5Palkinnot
Sijoitus ryhmässä puolustajat
Urapolku
Uraottelut verrattuna: tunnetuimmat puolustajat
Marquinhos
601 ottelua · 14 palkintoa
V. van Dijk
601 ottelua · 10 palkintoa
Raphael Varane
524 ottelua · 12 palkintoa
Ruben Dias
442 ottelua · 12 palkintoa
Achraf Hakimi
389 ottelua · 11 palkintoa
Olivier Boscagli
256 ottelua · 5 palkintoa
Seurat
Sarjat
Valmentajat
Claude Puel
Ernest Faber
Fabian Hürzeler- Jean Claude Giuntini
Mark van Bommel
Patrick Vieira
Peter Bosz
Philippe Montanier
Roger Schmidt
Ruud van Nistelrooy
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Nice ja Nimes
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Nice ja PSV
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Nice ja Brighton
Jalkapalloilijat maasta Ranska jotka ovat pelanneet seurassa Nice
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Nice
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Nimes ja PSV
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Nimes ja Brighton
Jalkapalloilijat maasta Ranska jotka ovat pelanneet seurassa Nimes
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Nimes
Pelanneet samoissa seuroissa
Patrice Evra
Vasen laitapuolustaja
Wesley Sneijder
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Mario Lemina
Puolustava keskikenttäpelaaja
Axel Witsel
Puolustava keskikenttäpelaaja
Laurent Blanc
Keskuspuolustaja
Naomichi Ueda
Keskuspuolustaja
Birger Meling
Vasen laitapuolustaja
Andres Cubas
Puolustava keskikenttäpelaaja
Memphis Depay
Keskushyökkääjä
Mario Götze
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Georginio Wijnaldum
Keskikenttäpelaaja
Arjen Robben
Oikea laitahyökkääjä
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Olivier Boscagli on pelannut?
Urallaan Olivier Boscagli on pelannut seuroissa Nice, Nimes, PSV ja Brighton.
Missä seurassa Olivier Boscagli pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Olivier Boscagli kuuluu tällä hetkellä seuran Brighton kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Olivier Boscagli on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Olivier Boscagli on tehnyt 12 maalia ja 17 maalisyöttöä 256 ottelussa.



