Oleksandr Andriyevskiy
Polissya
Ukraina
MFKeskikenttäpelaaja
Ura 2011-2025 · tunnettuus #4 325
Oleksandr Andriyevskiy (Ukraina, Keskikenttäpelaaja) on pelannut seuroissa Zorya Luhansk, Dinamo Kiev ja Polissya. Tietokantamme virallisissa otteluissa Oleksandr Andriyevskiy on tehnyt 6 maalia ja 4 maalisyöttöä 106 ottelussa.
- 32Ikä
- 800 t. €Arvo
- 106Ottelut
- 6Maalit
- 4Syötöt
- 3Palkinnot
Sijoitus ryhmässä keskikenttäpelaajat
Urapolku
Urasyötöt verrattuna: tunnetuimmat keskikenttäpelaajat
Joshua Kimmich
137 syöttöä · 551 ottelua
Bernardo Silva
102 syöttöä · 636 ottelua
Fabian
65 syöttöä · 448 ottelua
Federico Valverde
45 syöttöä · 438 ottelua
Rodri
32 syöttöä · 440 ottelua
Oleksandr Andriyevskiy
4 syöttöä · 106 ottelua
Seurat
Sarjat
Valmentajat
Aleksandr Khatskevich
Andriy Shevchenko
Igor Kostyuk
Imad Ashur
Mircea Lucescu- Oleksandr Maksymov
Oleksandr Petrakov
Oleksandr Shovkovskyi
Ruslan Rotan
Yuriy Vernydub
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zorya Luhansk ja Dinamo Kiev
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zorya Luhansk ja Polissya
Jalkapalloilijat maasta Ukraina jotka ovat pelanneet seurassa Zorya Luhansk
MFKeskikenttäpelaajat jotka ovat pelanneet seurassa Zorya Luhansk
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Dinamo Kiev ja Polissya
Jalkapalloilijat maasta Ukraina jotka ovat pelanneet seurassa Dinamo Kiev
MFKeskikenttäpelaajat jotka ovat pelanneet seurassa Dinamo Kiev
Jalkapalloilijat maasta Ukraina jotka ovat pelanneet seurassa Polissya
MFKeskikenttäpelaajat jotka ovat pelanneet seurassa Polissya
Pelanneet samoissa seuroissa
Andriy Lunin
Maalivahti
Oleksandr Karavaiev
Oikea laitapuolustaja
Eduard Sobol
Vasen laitapuolustaja
Nikola Vasilj
Maalivahti
Andriy Shevchenko
Keskushyökkääjä
Illia Zabarnyi
Keskuspuolustaja
Kakhaber Kaladze
Keskuspuolustaja
Tomasz Kedziora
Oikea laitapuolustaja
Andrusw Araujo
Puolustava keskikenttäpelaaja
Georgiy Bushchan
Maalivahti
Bogdan Mykhaylichenko
Vasen laitapuolustaja
Leandro Andrade
Oikea laitahyökkääjä
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Oleksandr Andriyevskiy on pelannut?
Urallaan Oleksandr Andriyevskiy on pelannut seuroissa Zorya Luhansk, Dinamo Kiev ja Polissya.
Missä seurassa Oleksandr Andriyevskiy pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Oleksandr Andriyevskiy kuuluu tällä hetkellä seuran Polissya kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Oleksandr Andriyevskiy on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Oleksandr Andriyevskiy on tehnyt 6 maalia ja 4 maalisyöttöä 106 ottelussa.
