Kevin Alvarez
Club America
Meksiko
DFOikea laitapuolustaja, Hyökkääjä
Ura 2018-2025 · tunnettuus #1 994
Kevin Alvarez (Meksiko, Oikea laitapuolustaja) on pelannut seuroissa Pachuca ja Club America. Tietokantamme virallisissa otteluissa Kevin Alvarez on tehnyt 7 maalia ja 11 maalisyöttöä 191 ottelussa.
- 27Ikä
- 2,5 milj. €Arvo
- 191Ottelut
- 7Maalit
- 11Syötöt
- 5Palkinnot
Sijoitus ryhmässä puolustajat
Urapolku
Uraottelut verrattuna: tunnetuimmat puolustajat
Marquinhos
601 ottelua · 14 palkintoa
V. van Dijk
601 ottelua · 10 palkintoa
Raphael Varane
524 ottelua · 12 palkintoa
Ruben Dias
442 ottelua · 12 palkintoa
Achraf Hakimi
389 ottelua · 11 palkintoa
Kevin Alvarez
191 ottelua · 5 palkintoa
Seurat
Sarjat
Valmentajat
Andre Jardine
Diego Cocca- Diego Ramírez
Fernando Ortiz
Gerardo Daniel Martino
Guillermo Almada
Jaime Lozano
Javier Aguirre
Marco Antonio Ruiz
Paulo Pezzolano
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Pachuca ja Club America
Jalkapalloilijat maasta Meksiko jotka ovat pelanneet seurassa Pachuca
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Pachuca
Jalkapalloilijat maasta Meksiko jotka ovat pelanneet seurassa Club America
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Club America
Pelanneet samoissa seuroissa
Colin Kazım-Richards
Keskushyökkääjä
Oscar Ustari
Maalivahti
William Carvalho
Puolustava keskikenttäpelaaja
Keisuke Honda
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Edson Alvarez
Puolustava keskikenttäpelaaja
Julian Quinones
Keskushyökkääjä
Raphael Veiga
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Alvaro Fidalgo
Keskikenttäpelaaja
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Kevin Alvarez on pelannut?
Urallaan Kevin Alvarez on pelannut seuroissa Pachuca ja Club America.
Missä seurassa Kevin Alvarez pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Kevin Alvarez kuuluu tällä hetkellä seuran Club America kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Kevin Alvarez on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Kevin Alvarez on tehnyt 7 maalia ja 11 maalisyöttöä 191 ottelussa.

