Jesus Vallejo
Albacete
Espanja
DFKeskuspuolustaja
Ura 2013-2026 · tunnettuus #2 940
Jesus Vallejo (Espanja, Keskuspuolustaja) on pelannut seuroissa Zaragoza, Numancia, E. Frankfurt, Real Madrid, Wolves, Granada ja Albacete. Tietokantamme virallisissa otteluissa Jesus Vallejo on tehnyt 3 maalia ja 2 maalisyöttöä 199 ottelussa.
- 29Ikä
- 1,0 milj. €Arvo
- 199Ottelut
- 3Maalit
- 2Syötöt
- 10Palkinnot
Sijoitus ryhmässä puolustajat
Urapolku











2014201620182020202220242026
- 2014
Zaragoza - 2015
Zaragozalainalla · Real Madrid - 2015
Numancia - 2016
E. Frankfurtlainalla · Real Madrid - 2017-18
Real Madrid - 2019
Wolveslainalla · Real Madrid - 2019-20
Granadalainalla · Real Madrid - 2021-22
Real Madrid - 2023
Granadalainalla · Real Madrid - 2024
Real Madrid - 2025-26
Albacete
Uraottelut verrattuna: tunnetuimmat puolustajat
Marquinhos
601 ottelua · 14 palkintoa
V. van Dijk
601 ottelua · 10 palkintoa
Raphael Varane
524 ottelua · 12 palkintoa
Ruben Dias
442 ottelua · 12 palkintoa
Achraf Hakimi
389 ottelua · 11 palkintoa
Jesus Vallejo
199 ottelua · 10 palkintoa
Seurat
Sarjat
Palkinnot
Valmentajat
Alberto Gonzalez
Alexander Medina
Alvaro Arbeloa
Carlo Ancelotti
Diego Martínez
Fran Escriba
Guillermo Abascal
Jose Ramon Sandoval
Julen Lopetegui
Luis de la Fuente
Niko Kovac
Nuno Espirito Santo
Paco Lopez
Ranko Popović
Robert Moreno
Santiago Solari
Santi Denia- Víctor Muñoz
Xabi Alonso
Zinedine Zidane
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja Numancia
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja E. Frankfurt
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja Real Madrid
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja Wolves
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja Granada
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Zaragoza ja Albacete
Jalkapalloilijat maasta Espanja jotka ovat pelanneet seurassa Zaragoza
DFPuolustajat jotka ovat pelanneet seurassa Zaragoza
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Numancia ja E. Frankfurt
Pelanneet samoissa seuroissa
David Villa
Keskushyökkääjä
Gerard Pique
Keskuspuolustaja
Ander Herrera
Keskikenttäpelaaja
Frank Rijkaard
Puolustava keskikenttäpelaaja
Bounou
Maalivahti
Borja Iglesias
Keskushyökkääjä
Willian Jose
Keskushyökkääjä
Oliver Buff
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Mario Götze
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Willian Pacho
Keskuspuolustaja
Luka Jovic
Keskushyökkääjä
Kevin Trapp
Maalivahti
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Jesus Vallejo on pelannut?
Urallaan Jesus Vallejo on pelannut seuroissa Zaragoza, Numancia, E. Frankfurt, Real Madrid, Wolves, Granada ja Albacete.
Missä seurassa Jesus Vallejo pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Jesus Vallejo kuuluu tällä hetkellä seuran Albacete kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Jesus Vallejo on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Jesus Vallejo on tehnyt 3 maalia ja 2 maalisyöttöä 199 ottelussa.
Mitä palkintoja Jesus Vallejo on voittanut?
Jesus Vallejo on voittanut seuraavat: Seurojen MM ja Mestarien liiga.





