Dieter Herzog
Lopettanut
Saksa
FWVasen laitahyökkääjä
Ura 1971-1982 · tunnettuus #11 354
Dieter Herzog (Saksa, Vasen laitahyökkääjä) on pelannut seuroissa Düsseldorf ja Leverkusen. Tietokantamme virallisissa otteluissa Dieter Herzog on tehnyt 49 maalia ja 16 maalisyöttöä 267 ottelussa.
- 80Ikä
- -Arvo
- 267Ottelut
- 49Maalit
- 16Syötöt
- 4Palkinnot
Sijoitus ryhmässä hyökkääjät
Urapolku
Uramaalit verrattuna: tunnetuimmat hyökkääjät
Lionel Messi
815 maalia · 1 024 ottelua
Mbappe
380 maalia · 513 ottelua
Erling Haaland
333 maalia · 372 ottelua
Vinicius Junior
134 maalia · 415 ottelua
Ousmane Dembele
119 maalia · 423 ottelua
Dieter Herzog
49 maalia · 267 ottelua
Seurat
Sarjat
Palkinnot
Valmentajat
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Düsseldorf ja Leverkusen
Jalkapalloilijat maasta Saksa jotka ovat pelanneet seurassa Düsseldorf
FWHyökkääjät jotka ovat pelanneet seurassa Düsseldorf
Jalkapalloilijat maasta Saksa jotka ovat pelanneet seurassa Leverkusen
FWHyökkääjät jotka ovat pelanneet seurassa Leverkusen
Pelanneet samoissa seuroissa
Ao Tanaka
Keskikenttäpelaaja
Jakub Piotrowski
Keskikenttäpelaaja
Kaan Ayhan
Puolustava keskikenttäpelaaja
Bernard Tekpetey
Oikea laitahyökkääjä
Alejandro Grimaldo
Vasen laitapuolustaja
Toni Kroos
Keskikenttäpelaaja
Kai Havertz
Keskushyökkääjä
Dani Carvajal
Oikea laitapuolustaja
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Dieter Herzog on pelannut?
Urallaan Dieter Herzog on pelannut seuroissa Düsseldorf ja Leverkusen.
Kuinka monta maalia Dieter Herzog on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Dieter Herzog on tehnyt 49 maalia ja 16 maalisyöttöä 267 ottelussa.
Mitä palkintoja Dieter Herzog on voittanut?
Dieter Herzog on voittanut seuraavat: MM-kisat.



