Alan Patrick
Internacional
Brasilia
MFHyökkäävä keskikenttäpelaaja, Hyökkääjä
Ura 2009-2026 · tunnettuus #2 618
- 35Ikä
- 2,0 milj. €Arvo
- 302Ottelut
- 55Maalit
- 35Syötöt
- 9Palkinnot
Sijoitus ryhmässä keskikenttäpelaajat
Urapolku






201020122014201620182020202220242026
- 2009-11
Santos - 2013-14
Internacionallainalla · Shakhtar - 2015
Palmeiras - 2015-16
Flamengolainalla · Shakhtar - 2017-21
Shakhtar - 2022-26
Internacional
Urasyötöt verrattuna: tunnetuimmat keskikenttäpelaajat
Joshua Kimmich
137 syöttöä · 551 ottelua
Bernardo Silva
102 syöttöä · 636 ottelua
Fabian
65 syöttöä · 448 ottelua
Federico Valverde
45 syöttöä · 438 ottelua
Alan Patrick
35 syöttöä · 302 ottelua
Rodri
32 syöttöä · 440 ottelua
Seurat
Sarjat
Palkinnot
Valmentajat
Abel Braga
Alexander Medina
Diego Aguirre
Dorival Junior
Dunga
Eduardo Coudet- Jose Ricardo Mannarino
Luís Castro
Luís Manuel Ribeiro Castro
Mano Menezes
Oswaldo de Oliveira
Paulo Fonseca
Paulo Pezzolano
Ramon Diaz
Reinaldo Rueda- Reinaldo Rueda Rivera
Roberto De Zerbi
Roger Machado
Vagner Mancini
Vanderlei Luxemburgo
Ristinollakysymykset, joihin pelaaja on vastaus

Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Santos ja Internacional
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Santos ja Palmeiras
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Santos ja Flamengo
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Santos ja Shakhtar
Jalkapalloilijat maasta Brasilia jotka ovat pelanneet seurassa Santos
MFKeskikenttäpelaajat jotka ovat pelanneet seurassa Santos
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Internacional ja Palmeiras
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Internacional ja Flamengo
Jalkapalloilijat jotka ovat pelanneet seuroissa Internacional ja Shakhtar
Pelanneet samoissa seuroissa
Neymar
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Rodrygo
Oikea laitahyökkääjä
Philippe Coutinho
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Emerson Palmieri
Vasen laitapuolustaja
Alisson
Maalivahti
Dida
Maalivahti
Fred
Keskikenttäpelaaja
Otavio
Hyökkäävä keskikenttäpelaaja
Gabriel Jesus
Keskushyökkääjä
Gustavo Gomez
Keskuspuolustaja
Zé Roberto
Vasen keskikenttäpelaaja
Lúcio
Keskuspuolustaja
Usein kysytyt kysymykset
Missä seuroissa Alan Patrick on pelannut?
Urallaan Alan Patrick on pelannut seuroissa Santos, Internacional, Palmeiras, Flamengo ja Shakhtar.
Missä seurassa Alan Patrick pelaa nyt?
Tietojemme mukaan Alan Patrick kuuluu tällä hetkellä seuran Internacional kokoonpanoon.
Kuinka monta maalia Alan Patrick on tehnyt?
Tietokantamme virallisissa otteluissa Alan Patrick on tehnyt 55 maalia ja 35 maalisyöttöä 302 ottelussa.
Mitä palkintoja Alan Patrick on voittanut?
Alan Patrick on voittanut seuraavat: Libertadores.


