Youssef Msakni
ES Tunis
Tunesien
FWVenstre wing, Midtbanespiller
Karriere 2009-2024 · kendthed #7.340
Youssef Msakni (Tunesien, Venstre wing) har spillet for ES Tunis, Al Duhail, Eupen, AS Magenta og Al Arabi. I de officielle kampe i vores database har Youssef Msakni scoret 123 mål og lavet 69 assists i 257 kampe.
- 35Alder
- 200 t €Værdi
- 257Kampe
- 123Mål
- 69Assists
- 6Trofæer
Placering blandt angribere
Karrierevej








201020122014201620182020202220242026
Karrieremål mod de mest kendte angribere
Lionel Messi
815 mål · 1.024 kampe
Mbappe
380 mål · 513 kampe
Erling Haaland
333 mål · 372 kampe
Vinicius Junior
134 mål · 415 kampe
Youssef Msakni
123 mål · 257 kampe
Ousmane Dembele
119 mål · 423 kampe
Klubber
ES Tunis
Al Duhail
Eupen
AS Magenta
Al Arabi
Ligaer
Trænere
- Alain Giresse
Anthony Hudson
Benat San Jose
Cosmin Contra
Djamel Belmadi
Eric Gerets
Faouzi Benzarti- Georges Leekens
Heimir Hallgrimsson
Humberto Coelho
Jalel Kadri
Luís Castro
Luís Manuel Ribeiro Castro
Maher Kanzari
Mondher Kebaier- Nabil Maâloul
Sabri Lamouchi
Sami Trabelsi
Walid Regragui
Younes Ali
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både ES Tunis og Al Duhail
Fodboldspillere der har spillet for både ES Tunis og Eupen
Fodboldspillere der har spillet for både ES Tunis og AS Magenta
Fodboldspillere fra Tunesien der har spillet for ES Tunis
FWAngribere der har spillet for ES Tunis
Fodboldspillere der har spillet for både Al Duhail og Eupen
Fodboldspillere der har spillet for både Al Duhail og AS Magenta
Har spillet i de samme klubber
Youcef Belaili
Venstre wing
Ferjani Sassi
Midtbanespiller
Harrison Afful
Højre back
Yassine Meriah
Midterforsvarer
Marco Verratti
Midtbanespiller
Philippe Coutinho
Offensiv midtbane
Mario Mandzukic
Centerangriber
Hakim Ziyech
Højre wing
Adriano
Venstre back
Akram Afif
Venstre wing
Olivier Verdon
Midterforsvarer
Lazare Amani
Midtbanespiller
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Youssef Msakni spillet for?
I løbet af karrieren har Youssef Msakni spillet for ES Tunis, Al Duhail, Eupen, AS Magenta og Al Arabi.
Hvilken klub spiller Youssef Msakni for nu?
Ifølge vores data er Youssef Msakni i øjeblikket i truppen hos ES Tunis.
Hvor mange mål har Youssef Msakni scoret?
I de officielle kampe i vores database har Youssef Msakni scoret 123 mål og lavet 69 assists i 257 kampe.

