Sabri Rahil
Gouna
Egypten
DFVenstre back, Midtbanespiller
Karriere 2008-2024 · kendthed #9.053
- 39Alder
- 250 t €Værdi
- 216Kampe
- 3Mål
- 20Assists
- 4Trofæer
Placering blandt forsvarsspillere
Karrierevej





2008201020122014201620182020202220242026
Karrierekampe mod de mest kendte forsvarsspillere
Marquinhos
601 kampe · 14 trofæer
V. van Dijk
601 kampe · 10 trofæer
Raphael Varane
524 kampe · 12 trofæer
Ruben Dias
442 kampe · 12 trofæer
Achraf Hakimi
389 kampe · 11 trofæer
Sabri Rahil
216 kampe · 4 trofæer
Klubber
Ligaer
Trænere
- Emad El-Nahhas
Hassan Shehata
Henri Michel- Hossam El-Badry
Hossam Hassan- Ismail Youssef
Jose Peseiro
Juan Carlos Garrido
Martin Jol
Patrice Carteron
Reiner Hollmann
Shawky Gharib- Talaat Youssef
- Zizo
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Zamalek og Al Ahly
Fodboldspillere der har spillet for både Zamalek og Gouna
Fodboldspillere der har spillet for både Zamalek og Al Ittihad
Fodboldspillere fra Egypten der har spillet for Zamalek
DFForsvarsspillere der har spillet for Zamalek
Fodboldspillere der har spillet for både Al Ahly og Gouna
Fodboldspillere der har spillet for både Al Ahly og Al Ittihad
Fodboldspillere fra Egypten der har spillet for Al Ahly
DFForsvarsspillere der har spillet for Al Ahly
Har spillet i de samme klubber
Ahmed Hassan
Offensiv midtbane
Emam Ashour
Midtbanespiller
Tarek Hamed
Defensiv midtbane
Marwan Attia
Defensiv midtbane
Mahmoud Trezeguet
Venstre wing
Badr Benoun
Midterforsvarer
Mohamed Hany
Højre back
Mohamed Abdelmonem
Midterforsvarer
Mohamed Salah
Højre wing
Ahmed Reda Tagnaouti
Målmand
Akram Tawfik
Midtbanespiller- Ramy Adel
Midterforsvarer
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Sabri Rahil spillet for?
I løbet af karrieren har Sabri Rahil spillet for Zamalek, Al Ahly, Gouna og Al Ittihad.
Hvilken klub spiller Sabri Rahil for nu?
Ifølge vores data er Sabri Rahil i øjeblikket i truppen hos Gouna.
Hvor mange mål har Sabri Rahil scoret?
I de officielle kampe i vores database har Sabri Rahil scoret 3 mål og lavet 20 assists i 216 kampe.
