Paulinho Santos
Stoppet
Portugal
MFDefensiv midtbane, Forsvarsspiller
Karriere 1992-2002 · kendthed #5.520
Paulinho Santos (Portugal, Defensiv midtbane) har spillet for Porto. I de officielle kampe i vores database har Paulinho Santos scoret 5 mål og lavet 7 assists i 176 kampe.
- 55Alder
- -Værdi
- 176Kampe
- 5Mål
- 7Assists
- 4Trofæer
Placering blandt midtbanespillere
Karrierevej
Karriereassists mod de mest kendte midtbanespillere
Joshua Kimmich
137 assists · 551 kampe
Bernardo Silva
102 assists · 636 kampe
Fabian
65 assists · 448 kampe
Federico Valverde
45 assists · 438 kampe
Rodri
32 assists · 440 kampe- Paulinho Santos 7 assists · 176 kampe
Klubber
Ligaer
Trofæer
Trænere
- Antonio Oliveira
Augusto Inacio- Carlos Alberto Silva
Fernando Santos
Humberto Coelho
Jose Mourinho- Octávio Machado
Sir Bobby Robson
Tomislav Ivic
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer
Har spillet i de samme klubber
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Paulinho Santos spillet for?
I løbet af karrieren har Paulinho Santos spillet for Porto.
Hvor mange mål har Paulinho Santos scoret?
I de officielle kampe i vores database har Paulinho Santos scoret 5 mål og lavet 7 assists i 176 kampe.
Hvilke trofæer har Paulinho Santos vundet?
Paulinho Santos har vundet Europa League.







