Jarell Quansah
Leverkusen
England
DFMidterforsvarer
Karriere 2019-2026 · kendthed #1.406
Jarell Quansah (England, Midterforsvarer) har spillet for Bristol Rovers, Liverpool, Leverkusen og Liverpool U21. I de officielle kampe i vores database har Jarell Quansah scoret 7 mål i 123 kampe.
- 23Alder
- 50 mio. €Værdi
- 123Kampe
- 7Mål
- 0Assists
- 5Trofæer
Placering blandt forsvarsspillere
Karrierevej
Karrierekampe mod de mest kendte forsvarsspillere
Marquinhos
601 kampe · 14 trofæer
V. van Dijk
601 kampe · 10 trofæer
Raphael Varane
524 kampe · 12 trofæer
Ruben Dias
442 kampe · 12 trofæer
Achraf Hakimi
389 kampe · 11 trofæer
Jarell Quansah
123 kampe · 5 trofæer
Klubber
Ligaer
Trænere
- Andy Edwards
Arne Slot
Barry Lewtas
Erik ten Hag
Gareth Southgate
Ian Foster
Joey Barton
Jürgen Klopp
Kasper Hjulmand
Lee Carsley- Matt McQueen
Steve Cooper
Thomas Tuchel
Xabi Alonso
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Bristol Rovers og Liverpool
Fodboldspillere der har spillet for både Bristol Rovers og Leverkusen
Fodboldspillere der har spillet for både Bristol Rovers og Liverpool U21
Fodboldspillere fra England der har spillet for Bristol Rovers
DFForsvarsspillere der har spillet for Bristol Rovers
Fodboldspillere der har spillet for både Liverpool og Leverkusen
Fodboldspillere der har spillet for både Liverpool og Liverpool U21
Fodboldspillere fra England der har spillet for Liverpool
DFForsvarsspillere der har spillet for Liverpool
Har spillet i de samme klubber
Fraser Forster
Målmand
Neil Etheridge
Målmand
Scott Sinclair
Venstre wing
V. van Dijk
Midterforsvarer
Mohamed Salah
Højre wing
Alisson
Målmand
Luis Diaz
Venstre wing
Alejandro Grimaldo
Venstre back
Toni Kroos
Midtbanespiller
Kai Havertz
Centerangriber
Dani Carvajal
Højre back
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Jarell Quansah spillet for?
I løbet af karrieren har Jarell Quansah spillet for Bristol Rovers, Liverpool, Leverkusen og Liverpool U21.
Hvilken klub spiller Jarell Quansah for nu?
Ifølge vores data er Jarell Quansah i øjeblikket i truppen hos Leverkusen.
Hvor mange mål har Jarell Quansah scoret?
I de officielle kampe i vores database har Jarell Quansah scoret 7 mål i 123 kampe.



