Isacio Calleja
Atl. Madrid
Spanien
DFVenstre back
Karriere 1960-1971 · kendthed #5.256
- 89Alder
- -Værdi
- 295Kampe
- 6Mål
- 0Assists
- 4Trofæer
Placering blandt forsvarsspillere
Karrierevej
Karrierekampe mod de mest kendte forsvarsspillere
Marquinhos
601 kampe · 14 trofæer
V. van Dijk
601 kampe · 10 trofæer
Raphael Varane
524 kampe · 12 trofæer
Ruben Dias
442 kampe · 12 trofæer
Achraf Hakimi
389 kampe · 11 trofæer- Isacio Calleja 295 kampe · 4 trofæer
Klubber
Ligaer
Trofæer
EM
Trænere
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere fra Spanien der har spillet for Atl. Madrid
DFForsvarsspillere der har spillet for Atl. Madrid
Har spillet i de samme klubber
Rodri
Defensiv midtbane
Thibaut Courtois
Målmand
Alejandro Grimaldo
Venstre back
Marcos Llorente
Højre back
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Isacio Calleja spillet for?
I løbet af karrieren har Isacio Calleja spillet for Atl. Madrid.
Hvilken klub spiller Isacio Calleja for nu?
Ifølge vores data er Isacio Calleja i øjeblikket i truppen hos Atl. Madrid.
Hvor mange mål har Isacio Calleja scoret?
I de officielle kampe i vores database har Isacio Calleja scoret 6 mål i 295 kampe.
Hvilke trofæer har Isacio Calleja vundet?
Isacio Calleja har vundet EM.
