Gabriel Martinelli
Al Hilal
Brasilien
FWVenstre wing
Karriere 2019-2026 · kendthed #1.821
- 25Alder
- 45 mio. €Værdi
- 280Kampe
- 61Mål
- 32Assists
- 4Trofæer
Placering blandt angribere
Karrierevej
Karrieremål mod de mest kendte angribere
Lionel Messi
815 mål · 1.024 kampe
Mbappe
380 mål · 513 kampe
Erling Haaland
333 mål · 372 kampe
Vinicius Junior
134 mål · 415 kampe
Ousmane Dembele
119 mål · 423 kampe
Gabriel Martinelli
61 mål · 280 kampe
Klubber
Ligaer
Trofæer
Trænere
Andre Jardine
Carlo Ancelotti
Dorival Junior
Fernando Diniz
Freddie Ljungberg
Mikel Arteta
Ramon Menezes- Ramón Platero
Simone Inzaghi
Tite
Unai Emery
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Arsenal og Al Hilal
Fodboldspillere fra Brasilien der har spillet for Arsenal
FWAngribere der har spillet for Arsenal
Fodboldspillere fra Brasilien der har spillet for Al Hilal
FWAngribere der har spillet for Al Hilal
Har spillet i de samme klubber
Serge Gnabry
Hængende angriber
Mikel Merino
Midtbanespiller
Kai Havertz
Centerangriber
Jorginho
Defensiv midtbane
Neymar
Offensiv midtbane
Joao Cancelo
Højre back
Karim Benzema
Centerangriber
Theo Hernandez
Venstre back
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Gabriel Martinelli spillet for?
I løbet af karrieren har Gabriel Martinelli spillet for Arsenal og Al Hilal.
Hvilken klub spiller Gabriel Martinelli for nu?
Ifølge vores data er Gabriel Martinelli i øjeblikket i truppen hos Al Hilal.
Hvor mange mål har Gabriel Martinelli scoret?
I de officielle kampe i vores database har Gabriel Martinelli scoret 61 mål og lavet 32 assists i 280 kampe.
Hvilke trofæer har Gabriel Martinelli vundet?
Gabriel Martinelli har vundet OL.


