Filip Stankovic
Venezia
Serbien
GKMålmand
Karriere 2019-2026 · kendthed #2.066
- 24Alder
- 8,0 mio. €Værdi
- 127Kampe
- 8År
- #2.066Kendthed
- 4Trofæer
Placering blandt målmænd
Karrierevej




2021202220232024202520262027
Karrierekampe mod de mest kendte målmænd
Manuel Neuer
856 kampe · 15 trofæer
Thibaut Courtois
740 kampe · 15 trofæer
Gianluigi Donnarumma
507 kampe · 12 trofæer
Alisson
502 kampe · 10 trofæer
Ederson
500 kampe · 13 trofæer
Filip Stankovic
127 kampe · 4 trofæer
Klubber
Ligaer
Trænere
Alberto Gilardino
Andrea Pirlo
Antonio Conte
Cristian Chivu
Dejan Stankovic
Dragan Stojkovic
Giovanni Stroppa
Leonardo Semplici
Luciano Spalletti
Paolo Vanoli
Regillio Simons
Simone Inzaghi
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Volendam og Sampdoria
Fodboldspillere der har spillet for både Volendam og Venezia
Fodboldspillere der har spillet for både Volendam og Inter
Fodboldspillere fra Serbien der har spillet for Volendam
GKMålmænd der har spillet for Volendam
Fodboldspillere der har spillet for både Sampdoria og Venezia
Fodboldspillere der har spillet for både Sampdoria og Inter
Fodboldspillere fra Serbien der har spillet for Sampdoria
GKMålmænd der har spillet for Sampdoria
Har spillet i de samme klubber
Arnold Mühren
Venstre midtbane
Joey Veerman
Midtbanespiller
Michael Reiziger
Højre back
Jan Ruiter
Målmand
Milan Skriniar
Midterforsvarer
Samuel Eto'o
Centerangriber
Ruud Gullit
Offensiv midtbane
Mauro Icardi
Centerangriber
Nani
Venstre wing
Juan Jesus
Midterforsvarer
Emil Audero
Målmand
Dor Peretz
Midtbanespiller
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Filip Stankovic spillet for?
I løbet af karrieren har Filip Stankovic spillet for Volendam, Sampdoria, Venezia og Inter.
Hvilken klub spiller Filip Stankovic for nu?
Ifølge vores data er Filip Stankovic i øjeblikket i truppen hos Venezia.
Hvor mange mål har Filip Stankovic scoret?
I de officielle kampe i vores database har Filip Stankovic scoret 0 mål i 127 kampe.


