Borja Iglesias
Celta Vigo
Spanien
FWCenterangriber
Karriere 2014-2026 · kendthed #578
Borja Iglesias (Spanien, Centerangriber) har spillet for Celta Vigo, Zaragoza, Numancia, Espanyol, Real Betis og Leverkusen. I de officielle kampe i vores database har Borja Iglesias scoret 110 mål og lavet 24 assists i 346 kampe.
- 33Alder
- 2,5 mio. €Værdi
- 346Kampe
- 110Mål
- 24Assists
- 4Trofæer
Placering blandt angribere
Karrierevej








2014201620182020202220242026
- 2014-15
Celta Vigo - 2017
Zaragozaudlejet · Celta Vigo - 2017
Numancia - 2018-19
Espanyol - 2019-23
Real Betis - 2023
Leverkusenudlejet · Real Betis - 2024
Celta Vigoudlejet · Real Betis - 2025-26
Celta Vigo
Karrieremål mod de mest kendte angribere
Lionel Messi
815 mål · 1.024 kampe
Mbappe
380 mål · 513 kampe
Erling Haaland
333 mål · 372 kampe
Vinicius Junior
134 mål · 415 kampe
Ousmane Dembele
119 mål · 423 kampe
Borja Iglesias
110 mål · 346 kampe
Klubber
Ligaer
Trofæer
Trænere
- Abelardo Fernandez Artuna
Alexis Trujillo
Claudio Giraldez
David Gallego
Eduardo Berizzo
Imanol Idiakez- Lucas Alcaraz
Luis de la Fuente
Luis Enrique
Manuel Pellegrini
Pablo Machin- Quique
Rafael Benitez
Rubi
Vicente Moreno
Xabi Alonso
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Celta Vigo og Zaragoza
Fodboldspillere der har spillet for både Celta Vigo og Numancia
Fodboldspillere der har spillet for både Celta Vigo og Espanyol
Fodboldspillere der har spillet for både Celta Vigo og Real Betis
Fodboldspillere der har spillet for både Celta Vigo og Leverkusen
Fodboldspillere fra Spanien der har spillet for Celta Vigo
FWAngribere der har spillet for Celta Vigo
Fodboldspillere der har spillet for både Zaragoza og Numancia
Fodboldspillere der har spillet for både Zaragoza og Espanyol
Har spillet i de samme klubber
David Silva
Offensiv midtbane
Marcos Alonso
Midterforsvarer
Rafinha
Offensiv midtbane
Diego Costa
Centerangriber
David Villa
Centerangriber
Gerard Pique
Midterforsvarer
Ander Herrera
Midtbanespiller
Frank Rijkaard
Defensiv midtbane
Bounou
Målmand
Willian Jose
Centerangriber
Jesus Vallejo
Midterforsvarer
Oliver Buff
Offensiv midtbane
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Borja Iglesias spillet for?
I løbet af karrieren har Borja Iglesias spillet for Celta Vigo, Zaragoza, Numancia, Espanyol, Real Betis og Leverkusen.
Hvilken klub spiller Borja Iglesias for nu?
Ifølge vores data er Borja Iglesias i øjeblikket i truppen hos Celta Vigo.
Hvor mange mål har Borja Iglesias scoret?
I de officielle kampe i vores database har Borja Iglesias scoret 110 mål og lavet 24 assists i 346 kampe.
Hvilke trofæer har Borja Iglesias vundet?
Borja Iglesias har vundet VM.



