Atsuki Ito
Bolton
Japan
MFMidtbanespiller
Karriere 2021-2026 · kendthed #1.827
- 28Alder
- 2,5 mio. €Værdi
- 133Kampe
- 13Mål
- 12Assists
- 4Trofæer
Placering blandt midtbanespillere
Karrierevej
Karriereassists mod de mest kendte midtbanespillere
Joshua Kimmich
137 assists · 551 kampe
Bernardo Silva
102 assists · 636 kampe
Fabian
65 assists · 448 kampe
Federico Valverde
45 assists · 438 kampe
Rodri
32 assists · 440 kampe
Atsuki Ito
12 assists · 133 kampe
Klubber
Ligaer
Trænere
Danijel Milicevic
Hajime Moriyasu- Hein van Haezebrouck
Ivan Leko
Maciej Skorza- Nobuyasu Ikeda
- Per Mathias Hogmo
- Ricardo Rodríguez
Rik De Mil
Steven Schumacher
Tsuyoshi Otsuki
Wouter Vrancken
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer

Fodboldspillere der har spillet for både Urawa Reds og Gent
Fodboldspillere der har spillet for både Urawa Reds og Bolton
Fodboldspillere fra Japan der har spillet for Urawa Reds
MFMidtbanespillere der har spillet for Urawa Reds
Fodboldspillere der har spillet for både Gent og Bolton
Fodboldspillere fra Japan der har spillet for Gent
MFMidtbanespillere der har spillet for Gent
Fodboldspillere fra Japan der har spillet for Bolton
MFMidtbanespillere der har spillet for Bolton
Har spillet i de samme klubber
Wataru Endo
Defensiv midtbane
Miki Yamane
Højre back
Zion Suzuki
Målmand
Isaac Thelin
Centerangriber
Michal Skoras
Venstre wing
Taiwo Awoniyi
Centerangriber
Mikael Lustig
Højre back
Moses Simon
Venstre wing
Marcos Alonso
Midterforsvarer
Fernando Hierro
Midterforsvarer
James Trafford
Målmand
Eidur Gudjohnsen
Centerangriber
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Atsuki Ito spillet for?
I løbet af karrieren har Atsuki Ito spillet for Urawa Reds, Gent og Bolton.
Hvilken klub spiller Atsuki Ito for nu?
Ifølge vores data er Atsuki Ito i øjeblikket i truppen hos Bolton.
Hvor mange mål har Atsuki Ito scoret?
I de officielle kampe i vores database har Atsuki Ito scoret 13 mål og lavet 12 assists i 133 kampe.


