Fotbollsspelare som har spelat för både Lok. Sofia och Ludogorets
Vår databas har 10 spelare: Ivan Yordanov, Dominik Yankov, Svetoslav Dyakov, Hristo Zlatinski, Spas Delev, Erol Dost, Dimitar Mitkov, Dimo Bakalov, Damyan Damyanov, Uros Golubovic.
Lok. Sofia
Ludogorets
10 spelare
Ivan Yordanov
Defensiv mittfältareLok. Sofia 2026-27 · Ludogorets 2019-21, 2022-26
Dominik Yankov
Offensiv mittfältareLok. Sofia 2025-26 · Ludogorets 2018-24
Svetoslav Dyakov
Defensiv mittfältareLok. Sofia 2008-09 · Ludogorets 2012-21
Hristo Zlatinski
Defensiv mittfältareLok. Sofia 2007-09 · Ludogorets 2013-15
Spas Delev
Vänsterytter
Erol Dost
Defensiv mittfältare
Dimitar Mitkov
Centralanfallare
Dimo Bakalov
Högerytter
Damyan Damyanov
Målvakt- Uros Golubovic
Målvakt
Relaterade frågor
MFMittfältare som har spelat för Ludogorets19
Fotbollsspelare från Bulgarien som har spelat för Ludogorets17
FWAnfallare som har spelat för Ludogorets15
DFFörsvarare som har spelat för Ludogorets14
Vanliga frågor
Fotbollsspelare som har spelat för både Lok. Sofia och Ludogorets: vilka är de?
Vår databas har 10 spelare: Ivan Yordanov, Dominik Yankov, Svetoslav Dyakov, Hristo Zlatinski, Spas Delev, Erol Dost, Dimitar Mitkov, Dimo Bakalov, Damyan Damyanov, Uros Golubovic.