Ernő Schwarz
Hakoah Wien
Ungarn
Ernő Schwarz (Ungarn) har spillet for Hakoah Wien. Mål, assists, markedsværdi og trofæer.
- -Alder
- -Værdi
- -Kampe
- -Mål
- -Assists
- -Trofæer
Karrierevej


192319241925192619271928
- 1923-25
Hakoah Wien - 1927
Hakoah Wien
Klubber
Kryds og bolle-spørgsmål, de besvarer
Har spillet i de samme klubber
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke klubber har Ernő Schwarz spillet for?
I løbet af karrieren har Ernő Schwarz spillet for Hakoah Wien.
Hvilken klub spiller Ernő Schwarz for nu?
Ifølge vores data er Ernő Schwarz i øjeblikket i truppen hos Hakoah Wien.
